Laag Zuthem

  • Laag-Zuthem is een dorp in de gemeente Raalte met ongeveer 700 inwoners. Het buiten gebied is hierbij meegeteld. Het is een omgeving met veel bos en water. Zwolle ligt op een afstand van 10 kilometer en Raalte op 12 kilometer van Laag-Zuthem,Alerdinck
  • In de omgeving zijn verschillende landgoederen waarvan een deel van de tuinen open zijn voor wandelaars. De landgoederen Den  Alerdinck en de Colckhof hebben een tuin in Engelse stijl.
  • De  basisschool de Linde staat midden in ons dorp. Deze gereformeerdeschool staat sindsbegin vorig eeuw (1919) in ons dorp. Het is een kleine school van rond de 60 leerlingen. De groepen zijn verdeeld over drie klassen. De ouders worden actief betrokken bij projecten en lessen.
  • Het dorpshuis 'Het Trefpunt' wordt door diverse verenigingen gebruikt.